Škola

Věnujeme se i lektorské činnosti. Jsme z okresu Nový Jičín, ve kterém jsme schopni realizovat i osobní doučování. V případě zájmu o spolupráci prosím vyplňte tento formulář

Poskytujeme

• doučování předmětů M, F, D, INF osobně i přes skype

• doučování ostatních předmětů pomocí externích lektorů

• vzdělávání v rámci systému Google Classroom

• garanta domácího vzdělávání

• metodickou podporu při přechodu i během domácího vzdělávání

• v případě dotazů nás kontaktujte prosím na info@vp-moravia.cz

Jak funguje domácí vzdělávání?

Individuální (domácí) vzdělávání vychází z §41 zákona č. 561/2004 Sb. Neplést s individuálním plánem ve škole. V takovém případě by totiž dítě do školy normálně chodilo, mělo by ale upravené tematické plány.

Pokud chcete přejít na domácí vzdělávání, tak:

• Kontakujte s tímto požadavkem ředitele školy, měl by vám vyhovět. Bude se ptát na důvody, můžete uvést, že situace ve školství je stresující, nepřehledná, nejistá a že dítě má úzkosti a zdravotní problémy z roušek, nátlaku, neustálého testování a ze segregace. Pokud by ředitel měl s tím problém, přejděte na jinou školu, která domškoláky podporuje. Tato nová škola nemusí být v místě vašeho bydliště, protože dítě tam pojede pouze 2x za celý rok. Je tedy celkem jedno, jestli je ve vašem městě nebo 100 km daleko.

• Dostanete formulář. Pokud si s tím nebudete vědět rady, kontaktujte mě a já vám ho vyplním. Dále budete potřebovat zprávu z pedagogicko-psychologické poradny. Ty ale nestíhají a jsou přeplněné. Domácí vzdělávání lze začít i bez toho, zprávu dodáte později. Na tom trvejte. Pokud ředitel neumožní, domluvte si jinou školu. Protože na tuto zprávu můžete čekat až tři měsíce.

• Dále budete potřebovat garanta domácího vzdělávání. To je osoba s vysokoškolským vzděláním, která se bude podílet na vzdělávání vašeho dítěte. Bez toho nemůže být přechod na domácí výuku schválen. Mohou to být rodiče, známý, kamarád. V případě, že byste nikoho nesehnali, můžu vám to podepsat já. Tím přebírám částečnou zodpovědnost za vzdělávání vašeho dítěte a tato služba je zpoplatněna jednorázovou částkou 1000 Kč.

• Přezkušování je dvojího typu. Za prvé klasické komisionální. Žák by 1x za pololetí podobně jako u maturity přišel ke zkoušce, kde by mu kladli otázky. Není to těžké, ale někdy z toho děti mají stres. Lepší způsob je portfoliový, kde dítě předloží všechny práce, které doma vypracovalo a s učitelem se nad nimi chvíli pobaví. Během roku si doma tvoří tzv. portfolio své práce.

Jak funguje spolupráce s námi?

Vyplňte prosím tento formulář, na jehož základě se vám potom ozvu a vytvořím třídy a rozvrh. Ceník za doučování naleznete na formuláři. Vzhledem k tomu, že se vás ozvalo opravdu hodně, bude možné v Google Classroom vytvořit klasické třídy například o počtu 3 až 5 dětí a částka za hodinu doučování by se mohla snížit pod sto korun na žáka. Ve hře je samozřejmě i osobní doučování, pokud bydlíte v dojezdové vzdálenosti.